Kırmızı Baret | ISG Portalı

TAV çalışanlarının iş güvenliği için kitap hazırlattı

  • 24 Mart 2016
  • 849 kez görüntülendi.
TAV çalışanlarının iş güvenliği için kitap hazırlattı

İbrahim YILDIZ/İSTANBUL, (DHA)  BAŞTA Atatürk Havalimanı olmak üzere yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 14 havalimanı işleten TAV Havalimanları, çalışanlarının çevre, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki farkındalığın artması için çizgi roman şeklinde uyarıcı bir kitapçık hazırlattı.

Havalimanlarında sık sık yaşanan çeşitli iş kazaları önlemek amacıyla TAV Havalimanları ilginç bir projeye imza attı. Tamamı çizgi roman halinde İngilizce ve Türkçe yayınlanan 84 sayfalık kitapçıkta, İş sağlığı, Güvenliği ve Çevre Konularına mizahi olarak yaklaştı. Kitapçık TAV’ın işletmesinde bulunan havalimanlarındaki tüm personele dağıtılacak. Kitapçıkta uçakların yanaştığı köprülerden ve buralarda yapılan operasyonlardan, bagaj ayırma ve transfer operasyonlarına, X-RAY noktalarındaki çalışmalardan, terminal içerisinde golf aracı ve motorsiklet kullanımı, yüksek merdivenlerle yapılan temizlik çalışmasına kadar personelin kişisel davranışları ve iş planlama hatalarının sergilendiği konular yer aldı.

FARKINDALIĞIN ARTMASINI SAĞLAYACAK

‘KarikatüRİSK’ adıyla yayınlanan kitapçığın giriş bölümüne bir yazı yazan TAV grubu CEO’su Sani Şener, “TAV’ın havalimanı yapımı ve işletmeciliği sektöründe büyürken, aynı zamanda bir insan kaynakları markası olarak da benimsenmesinden, seçilen ve tercih edilen bir marka olmasından mutluluk duyuyoruz. Bu çalışmanın, çevre, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki farkındalığın artmasına katkı sunacağı ve diğer sektörler için de örnek teşkil edileceğine inanıyoruz” dedi.

Kaynak : DHA – Sözcü.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ