Kırmızı Baret | ISG Portalı

Kısa Filmler, İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Yarışacak

  • 18 Mart 2016
  • 965 kez görüntülendi.
Kısa Filmler, İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Yarışacak

8. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı kapsamında düzenlenen kısa film yarışmasına katılmak için son tarih 20 Nisan 2016.

Kısa film yarışması için çağrıda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği Kısa Film Yarışması Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Serhat Ayrım, “İş kazaları, meslek hastalıklarının etkilerini ve alınması gereken önlemleri, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili örnek uygulamaları en iyi şekilde beyaz perdeye aktarmakta iddialı olan herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 8’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı’nın bu yılki ana teması “Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği” olarak belirlendi. Konferans kapsamında aynı temayla düzenlenen kısa film yarışması için başvurular başladı.

İş kazalarını ve alınması gereken önlemleri, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili örnek uygulamaları en iyi şekilde beyaz perdeye aktaracak filmlerin yarışacağı, herkese açık olan ödüllü kısa film yarışmasına katılım için son teslim tarihi 20 Nisan 2016. Yarışmanın jürisinde Prof. Dr. Nezih Orhon, Prof.Dr. Aytekin Can, oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Yapımcı Oğuz Peri, Yönetmen Ebru Çakırkaya Sarıcan, Görüntü Yönetmeni Mazlum Demirbağ,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Daire Başkanı Ergün Can yer alıyor.

Konferans öncesi sonuçların belli olacağı kısa film yarışmasıyla ilgili çağrıda bulunanÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Sürdürülebilir İş Sağlığı ve Güvenliği Kısa Film Yarışması Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Serhat Ayrım “İş sağlığını, iş kazalarını, meslek hastalıklarını, etkilerini ve alınması gereken önlemler ile bu konudaki iyi uygulamaları beyaz perdeye aktarma konusunda iddialı herkesi bu yarışmaya katılmaya davet ediyorum. İş sağlığı ve güvenliğini sağlamak, iş kazalarını en aza indirmek tüm ülkelerin, her sektörün dolayısıyla hepimizin ortak hedefi. Kısa filmler de halkın sesi olması, kültür oluşturulması açısından da büyük önem taşıyor”diye konuştu.

Kaynak : haberler.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ