Kırmızı Baret | ISG Portalı

İş Kazaları Gündemden Düşmüyor

  • 21 Mart 2016
  • 1.179 kez görüntülendi.
İş Kazaları Gündemden Düşmüyor

Haberlere göre öne çıkan diğer kazalar ise inşaat sektörü ile elektrik, gaz, buhar, su ve kanalizasyon sektöründe meydana geldi.

 

Türkiyede 2015 yılında iş kazalarında ölen insan sayısı 1.730 olarak açıklanırken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu araştırmaya göre, geçen yıl yazılı mecralarda iş kazaları ile ilgili 40 bine yakın haber çıktığı belirlendi. Çıkan haberlere göre ülkemizde meydana gelen iş kazalarında en fazla ölüm maden kazalarında yaşanırken, maden kazaları ile ilgili yazılı basına 3 bin 845 haber yansıdığı tespit edildi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi’nin verilerine göre, bu yılın Ocak ayında iş kazalarında 110 kişinin öldüğü açıklanırken, Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, aynı dönemde yazılı basında iş kazaları hakkında çıkan haber sayısının ise 6 bin 573 olduğu ortaya çıktı. İş kazalarının önlenmesi amacıyla iş yerlerinde zorunlu olarak uygulanan iş güvenliği ile ilgili de Ocak ayından bu yana 3 bin 186 haber çıktığı belirlendi.

Kaynak : haberler.com

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ