Kırmızı Baret | ISG Portalı

Bir İşletme İçin Osgb Hizmetinin Avantajları ve Önemi

  • 25 Mart 2016
  • 993 kez görüntülendi.
Bir İşletme İçin Osgb Hizmetinin Avantajları ve Önemi

Osgb hizmeti yeni yasal düzenlemeler (28512 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği”) ile büyük bir önemlilik kazandığını söyleyebiliriz. 50 ve üzeri işçi çalışan bir işyerinde ortak sağlık ve güvenlik biriminin kurulması gerekmektedir. Bu durumda işyerleri ya bünyelerinde böyle bir birim kurması yada dışarıdan hizmet veren osgb firmaları ile çalışması gerekmektedir. Bir işyerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yerine getirmek için en az bir işyeri hekimi, en az bir iş güvenliği uzmanı, en az bir diğer sağlık personeli çalıştırılması gerekir, dolayısıyla bir işyeri için zaman alıcı ve maliyeti yüksek bir durum söz konusu oluyor. Bu noktada profesyonel osgb firmaları işyerleri için daha avantajlı seçenek haline gelmiş oluyor.

Osgb firmaları bünyesinde çalışan İşyeri Hemşiresi, İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi ile işletmelerin ortak sağlık ve güvenlik birimi ihtiyacını karşılıyor. Böylelikle bu personelleri işletmenizin bünyesinde çalıştırma yükümlülüğünüz ortadan kalkıyor. Risk değerlendirmesi ile işletmenizdeki tüm riskler değerlendirilerek çalışma ortamındaki düzenin korunmasını sağlar. Günümüzde iş kazalarının artması üzücü sonuçları beraberinde getirdiğini biliyoruz. İyi ve verimli bir osgb hizmeti ile iş kazaları ve meslek hastalıkları minimum seviyeye çekilebilir.

Bunların yanı sıra işletmede çalışan tüm personeller iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitimler verilerek bilinçlendirilmesi sağlanmaktadır. Ayrıca osgb firması bünyesinden hizmet veren uzmanlar bu eğitimlerin devamlılığını sağlayarak sürekli gözetim ve denetim uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Osgb Hizmeti Veren Firmaları Dikkatli Seçin

Bilimsel ve istatiksel verilere dayanan osgb hizmeti bir işletme için son derece önemlidir. Dolayısıyla osgb hizmeti veren firmayı seçerken firmanın güvenilir ve profesyonel olmasına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca osgb hizmeti veren firmanın gerekli yetki belgelerine sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

İş güvenliği hizmetini en profesyonel nereden alırım diyorsanız sizler için buradayız  AK OSGB

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ