Kırmızı Baret | ISG Portalı

Baret Kullanımı Nasıl Olmalıdır ?

  • 22 Eylül 2015
  • 5.016 kez görüntülendi.
Baret Kullanımı Nasıl Olmalıdır ?

Koruyucu ekipmanlardan belki de en önemlisi olan baş koruyucumuz bareti kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Baret düşme, çarpma gibi durumlarda sarsıntı yaşanmaması ve baş bölgemizde ciddi yaralar almamız için emici özelliklerde üretilmektedir. Baretimizi nasıl kullanmamız gerektiği ise  şu şekilde açıklanabilir;

– Baretinizi çene bağını iptal etmeden, çene bağı geçirilmiş olarak kullanınız.

– Baretinizi başınıza sıkıca oturacak şekilde ayarlayınız, bu suretle çarpmanın bir nokta veya bölgeye doğrudan doğruya isabet etmesi yerine yükün dağılımı ile etkisini azaltabilirsiniz. Aksi halde baret başınızdan düşüp fırlayabilir. Yüksek bir yerden düşmede çene bağının önemi inkar edilemez.

– Elektrikçilerin kullandığı baretler ayrıca yüksek voltaja da dayanıklı olduklarından başka cins baretlerle değiştirilmemelidir.

– Elektrikçi baretinin yüzeyinin temiz olması, baretin bir elektrik hattına temas etmesi halinde vücuda akım geçmemesi bakımından önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. meltem ural dedi ki:

    Erhan bey sitenizin içeriği çok kaliteli ve faydalı bilgilerle dolu özellikle baret kullanımına değinmeniz çok yararlı olmuş.çünkü bir çok işçi baret kullanımı konusunda yeterince bilgi sahibi değil ve baret kullanımının önemini ve hayati bir koruyucu olduğunun farkında değil.
    bu konuda çeşitli örnek ve görsellerle daha çok bilgilendirme sağlayabilirsiniz.

  2. Teşekkürler paylaşımınız için. Çok önemli bir içeriğe değinmişsiniz. Dikkat edilmesi gereken ama fazla dikkat edilmeyen önemli bir konu. Emeğinize sağlık. İyi çalışmalar.

BİR YORUM YAZ